LPFA Skoki oraz Wągrowiec w Gnieźnie

15.11.2021, 00:00

Kolejna sobota, kolejny dzień wrażeń! Zawodnicy z LPFA ze Skoków oraz Wągrowca pojechali zwiedzać Gniezno. To już trzeci wyjazd w ramach programu Poznajmy się bliżej.


Dzieci wcześnie rano wyruszyły ze Skoków. W autokarze piłkarze poznali legendę o Lechu, Czechu i Rusie oraz o Piaście Oraczu. Gdy tylko ekipa dotarła na miejsce weszła na Trakt Królewski w poszukiwaniu króli i królików. Przy niektórych figurach na dzieci czekały zadania, za których poprawne wykonanie otrzymywały pieczątkę. O godzinie dziesiątej grupa stawiła się w Starym Ratuszu, gdzie do pokonania miała labirynt z kolejnymi zadaniami. Między innymi dzieci wzięły udział w warsztatach odlewniczych oraz zbudowały swoją wersję ratusza z kolorowych rurek. Nie obyło się bez głosowania na temat najważniejszych spraw dla miasta w sali obrad Rady Miasta. Następnie zawodnicy przenieśli się do Domu Powstańca Wielkopolskiego, gdzie skrupulatnie wypełniali karty pracy. Panie prowadzące podzieliły się ogromem wiedzy i odpowiedziały na wszystkie, nawet te dziwne pytania. Dzieci wróciły na Trakt gdzie kolejne zadania rozbudzały ich kreatywność. Okazało się, że w grupie było kilku poetów, kilku znawców przepisów drogowych oraz oczywiście masa znawców piłki nożnej. Po obiedzie zawodnicy ukończyli zadanie przypisane do królika Medyka i nauczyli się bandażować. Teraz pierwsza pomoc w tym zakresie nie jest im straszna! Ekipa wyruszyła do Katedry, gdzie pani przewodnik oprowadzila grupę opowiadając o najmniejszych szczegółach, a na koniec została zasypana masą pytań. Dzieci były najpierw głodne wiedzy, a potem dopadł je prawdziwy głód, więc udały się na cieplutką pizzę. Została ostatnia stacja, gdzie na dzieci czekał wyścig w butach i hełmie strażackim. To nie lada wyzwanie! Wszystkim na końcu udało się zebrać komplet pieczątek.
W nagrodę piłkarze pojechali na sparing z drużyną LPFA Gniezno. Młodsze dzieci grały mecz, a starsze przygotowywały się do meczu granego nazajutrz.

Bardzo dziękujemy uczestnikom, trenerom, paniom z Ratusza, a także rodzicom! Dzięki Wam ten dzień mógł być tak wyjątkowy!

<< Poprzedni następny >>
Tagi